EPC

EPC, ‘Engineering Procurement and Construction’ kelimelerinin kısaltmasıdır. Türkçe anlamı ‘Mühendislik, Tedarik ve Kurulum’ dur. EPC Firmaları genelde GES yapan firmalar olarak karşılık bulmaktadır. EPC Firmaları teknik olarak enerji uzmanlığı gerektiren işleri yapmaktadır. 25 yıl çalışacak olan bir santralin tasarımı mühendisliği ve uygulaması çok önemlidir. Ülkemizde 2014 yılından itibaren mevzuttaki gelişmelerle özellikle lisanssız GES kurulumları artmaya başlamıştır. YKS Enerji’de uzman kadrosu ile yenilebilir enerji alanında atılımları ile sektörde ilklerden olmuştur. YKS Solar yatırımcılarına sadece EPC hizmetleri vermeyip bunun yanında arazi GES yatırımları için uygun arazi bularak proje de geliştirmektedir. GES yatırımlarına başlanmadan önce arazi bulmak yetmemektedir.

GES yatırımlarına başlanmadan önce arazi bulmak yetmemektedir. Arazinin aşağıdaki şartlarıda sağlaması gerekmektedir.

İşte bütün bu şartların hepsinin bir arada olması oldukça zor bir iştir. Yks Solar geniş networkü ile bu şartları sağlayan projeler geliştirip, teknik ve finansal fizibilite raporlarını hazırlayıp yatırımcılarına sunmaktadır.

Geniş tedarik ağı sayesinde birinci sınııf malzemeleri en uygun fiyata tedarik ederek ve işinde uzman kadroso ile santralin verimini artırarak en kısa sürede yatırım harcamasının geri dönüşü sağlanmaktadır.
Santralin kurulumundan sonrada santarilin en iyi şekilde işletimesinide sağlayan Yks Solar yatırım sonrasında da hizmetlerine devam etmektedir.